Categoria de concurs - Soft educațional/utilitar/aplicații pentru telefoane mobile

Categoria SOFT EDUCAŢIONAL/ UTILITAR/ APLICAŢII PENTRU TELEFOANE MOBILE

Proba de Soft constă în dezvoltarea unei aplicații conform cerințelor conținute în subiectele furnizate de către organizatori.

Concurenții au libertatea de a-și alege limbajul de programare și mediul de dezvoltare utilizat.

Participanților li se dă ocazia de a găsi soluții pentru probleme reale și actuale. Este încurajată inițiativa și originalitatea, astfel încât respectarea anumitor cerințe nu limitează, ci îi ajută pe participanți să se concentreze pe metodele și calitatea implementării, nu pe concept.

Participarea în cadrul concursului se poate face în echipe de maxim 3 elevi. Elevii pot proveni din instituţii şcolare diferite şi pot avea nivele de vârstă diferite.

Temă concurs

Tema a fost publicată în data de 20 aprilie 2018 ora 9.00 (descarcă).

Criterii jurizare

Criteriile de jurizare sunt precizate aici.

Declarație pe proprie răspundere

Fiecare lucrare va fi însoțită de declarațiile pe proprie răspundere ale membrilor echipei (descarcă fișier).

Concurenți înscriși

Nr. crt. Nume echipa Nume elevi Nume scoala/ scoli Profesor indrumator
1 2 PLAYERS POTOLEA COSMIN
POPESCU OVIDIU
COLEGIUL "SPIRU HARET" PLOIESTI RADU LUMINITA
2 ARBOT BERCIU ANNA BEATRICE
BRIȚA CĂTĂLIN EMANUEL
GAVRILUȚĂ FLORIN BOGDAN
COLEGIUL NAȚIONAL "MOISE NICOARĂ" ARAD GAL CARMEN
3 C&D CIOBOTARU DRAGOȘ
-
-
LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI-PANCIU GAVRIL DANIELA, APREUTESEI MARICICA
4 CRUCIADA LEGENDS BADEA DRAGOS
TUDOR ANDREI
NEGOESCU IOAN
COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI GEORGESCU ALICE
5 DEMOCRATIE DINU CATALIN VIOREL
BERTALAN VICTOR
NASTASE DANIEL
CNMV PLOIESTI LINCAN IULIA
6 DGV DATCU GEORGE VALENTIN

COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI LINCAN IULIA
7 DORISOFT ILIESCU MIHAIL DORIN

COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIELE" ARSENI FLORENTINA ANGELA
8 DSALPHA VIERIU BOGDAN ANDREI
PLACINTĂ-TOMA EDUARD
PENCIUC CIPRIAN IOAN
COLEGIUL NAȚIONAL "PETRU RAREȘ" SUCEAVA PETRIȘOR ADRIAN
9 ECHIPA VOCTOV OLTEANU CĂTĂLINA
VÂRGHILEANU TEODOR
COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI LINCAN IULIA
10 EMPOWERSOFT SUCEAVA MOCANU ALEXANDRU

COLEGIUL NATIONAL ,,STEFAN CEL MARE" SUCEAVA HATMANU MIHAELA
11 FLASH-ITS MINEA CLAUDIU BOGDAN

LICEUL TEORETIC INTERNAȚIONAL DE INFORMATICĂ BUCUREȘTI - ICHB FERHAT TRAVACı
12 INTERLEARN DOGARU ANDREI-ADELIN

LICEUL TEORETIC "IOAN SLAVICI" PANCIU APREUTESEI MARICICA, BOZBICI MIRELA-ELENA
13 KAGAMES POPESCU ANDREI
POTOROACA DIANA
LICEUL TEORETIC "CALLATIS" MANGALIA PILAT ELENA MIHAELA
14 LEARNIFY NEAGU ALEXANDRA IOANA
ANTON MIHAI COSMIN
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" UNGUREANU LAURA
15 MEME+ BUSUIOC LUCIAN

LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI PANCIU APREUTESEI MARICICA
16 NULL IONESCU VLAD ANDREI
ANDREI GRAMESCU
CRISTIAN BOTOCAN
COLEGIUL NATIONAL SFANTUL SAVA MARIANA KISCH
17 OFFICEGAMES CARMICI ALEXANDRU-ANDREI

COLEGIUL NATIONAL "JEAN MONNET" PLOIESTI LUNGESCU VIOLETA
18 OKAPI SEVASTRE BIANCA-ANDREEA
RUSU ANA LAURA
COLEGIUL NAȚIONAL "CALISTRAT HOGAȘ", TECUCI CIOCĂNEL ADRIANA
19 ONE AND A HALF GIRL LUNG DIANA ANAMARIA
CHIRA ANAMARIA DANIELA
COLEGIUL NAȚIONAL MIHAI EMINESCU DURLA PASCA ELENITA
20 POWER UP MIHALCEA GABRIEL
NAE SEBASTIAN
COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI DICU LOREDANA
21 RETURN HOME CÂRȚOROȘAN DRAGOȘ
BOȚOMAN IULIA
CORBOȘ RALUCA
CN "ANDREI ȘAGUNA" AUPICI IRINA
22 Solaris Soft Radu Daniel Ștefan
Radu Bianca Andreea
Colegiul Național ”Mihai Viteazul”, Municipiul Ploiești Dicu Loredana