Secțiunea de concurs - Pagini Web

Categoria WEB DESIGN

Proba de Web Development constă în realizarea unui site/ a unei aplicații web pe o temă propusă de către organizator. Participanţii trebuie să aibă atât cunoştinţe de web design, cât şi de web development.

La această probă se poate participa individual sau în echipe de maxim 3 elevi.

Temă concurs

Tema a fost publicată în data de 20 aprilie 2017 ora 9.00 (descarcă).

Criterii jurizare

Criteriile de jurizare sunt precizate aici.

Decratație pe proprie răspundere

Fiecare lucrare va fi însoțită de declarațiile pe proprie răspundere ale membrilor echipei (descarcă fișier).

Concurenți înscriși

Nr. crt. Nume echipa Nume elevi Nume scoala/ scoli Profesor indrumator
1 1 MAI VASILESCU BOGDAN
BALAN ANDREI
LICEUL TEHNOLOGIC 1MAI VASILESCU SIMION EMILIA
2 10D MOCANU VALENTIN GABRIEL
NEAGU CATALIN
COLEGIUL NATIONAL ION LUCA CARAGIALE PLOIESTI ARSENI FLORENTINA
3 AQUA GROSU CEZAR-ALEXANDRU
ROMAN VLAD-ALEXANDRU
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" POPESCU CRISTIANA
4 BANDANA BALD NASTASE ANTONIO
IBRION TIBERIU
COLECIUL NATIONAL DE INFORMATICA TUDOR VIANU POPESCU CRISTIANA
5 BLOO VALENTIN MARIAN CONSTANDA

COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA TUDOR VIANU OANA MARIA CHIOVEANU SI CARMEN MINCA
6 CNILC8 DRAGOMIR MIHAI
LUNGU ALEXANDRU
C. N. "I. L. CARAGIALE" PLOIESTI ARSENI FLORENTINA
7 EMPOWERSOFT SUCEAVA MOCANU ALEXANDRU

COLEGIUL NATIONAL ,,STEFAN CEL MARE" SUCEAVA HATMANU MIHAELA
8 ENVYRO DESCULţU ANDREEA
GRUIA FILIP
COLEGIUL NAţIONAL "ALEXANDRU DIMITRIE GHICA" TăTARU DANIELA IOANA
9 ERROR404 IONESCU VLAD ANDREI
ZAHIU IOAN
TRONCIU VLAD
COLEGIUL NATIONAL SFANTUL SAVA KISCH MARIANA
10 FOX FARCAS ANDREI

LICEUL TEHNOLOGIC 1 MAI VASILESCU SIMION EMILIA
11 HTEAML DRAGOSIN MARIA
HARALAMBIE ANAMARIA
MIHAI VIOLETA
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" POPESCU CRISTIANA
12 KRACK ȘOVăIALă ALEXANDRU
TOMA ȘTEFAN
CULICEANU MIHAI ALEXANDRU
COLEGIUL NATIONAL NICHITA STANESCU PLOIESTI PASCU OLIVIA
13 MAFIOTII COLAC MARIUS-DANIEL
SOICAN EMANUEL-CRISTIAN
BUGA MARIUS
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" POPESCU CRISTIANA
14 NOVAWEB BOBOC ROBERT ANDREI
DUMITRACHE ALEXANDRU-CRISTIAN
CARUTASU ALEXANDRA
COLEGIUL NATIONAL TUDOR VIANU DRAGAN ELENA
15 POWER UP MIHALCEA GABRIEL
NAE SEBASTIAN
COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI DICU LOREDANA
16 RAM JUNIORS VIDREAN MARIUS-IULIU
SALE ANDREEA-DIANA
POP RAUL-GEORGE
COLEGIUL NAțIONAL "SIMION BăRNUțIU" VASIL OTILIA-MARIA
17 RASPBERRY TITRAT CRISTINA GEORGIANA

LICEUL TEORETIC "NEAGOE BASARAB" ANCA ADINA
18 RUNE RUSU MIHAIL-CATALIN
NECULA GABRIEL-SEBASTIAN
COLEGIUL SPIRU HARET PLOIESTI RADU LUMINIțA
19 SIENNA PADURARIU TEOFIL
POPA ISABELA MARIA
CIULACU CODRUT CRISTIAN
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" POPESCU CRISTIANA
20 WINX VăLCăUAN LAURA
RADU ALEXANDRU
COLEGIUL NATIONAL “SIMION BARNUTIU” VASIL OTILIA
21 WISSEN VASIL ANDREI
IOSIF OVIDIU
TOMA MARCU
COLEGIUL NATIONAL "SIMION BARNUTIU" SIMLEU SILVANIEI VASIL OTILIA
22 X-CODERS TIRZIU NICHITA
BAZAC TUDOR
LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI MARIANA KISCH
23 XELMAH GEORGESCU SEBASTIAN
ANDRAS ALIN
COLEGIUL NATIONAL ION LUCA CARAGIALE PLOIESTI CRISU OANA