Secțiunea de concurs - Pagini Web

Categoria WEB DESIGN

Proba de Web Development constă în realizarea unui site/ a unei aplicații web pe o temă propusă de către organizator. Participanţii trebuie să aibă atât cunoştinţe de web design, cât şi de web development.

La această probă se poate participa individual sau în echipe de maxim 3 elevi.

Temă concurs

Tema a fost publicată în data de 20 aprilie 2017 ora 9.00 (descarcă).

Criterii jurizare

Criteriile de jurizare sunt precizate aici.

Declarație pe proprie răspundere

Fiecare lucrare va fi însoțită de declarațiile pe proprie răspundere ale membrilor echipei (descarcă fișier).

Concurenți înscriși

Nr. crt. Nume echipa Nume elevi Nume scoala/ scoli Profesor indrumator
1 1 MAI VASILESCU BOGDAN
BALAN ANDREI
LICEUL TEHNOLOGIC 1MAI VASILESCU SIMION EMILIA
2 10D MOCANU VALENTIN GABRIEL
NEAGU CATALIN
COLEGIUL NATIONAL ION LUCA CARAGIALE PLOIESTI ARSENI FLORENTINA
3 404 NOT FOUND COPILU CODRUțA
OMER ELIS
CHIPER TATIANA
LICEUL TEORETIC CALLATIS MAGAZ GEORGETA
4 AQUA GROSU CEZAR-ALEXANDRU
ROMAN VLAD-ALEXANDRU
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" POPESCU CRISTIANA
5 BANDANA BALD NASTASE ANTONIO
IBRION TIBERIU
COLECIUL NATIONAL DE INFORMATICA TUDOR VIANU POPESCU CRISTIANA
6 BIBLIO CTER BADEA GEORGE NINEL
GOIA VALENTIN
COLEGIU TEHNIC "ELIE RADU" PLOIESTI VASII CRISTIAN
7 BLOO VALENTIN MARIAN CONSTANDA

COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA TUDOR VIANU OANA MARIA CHIOVEANU SI CARMEN MINCA
8 C0C0NU7Z TEODORESCU ALEXANDRU GIORGIAN
BURDUCEA LAURENTIU IONUT
BARBU ALEXANDRU STEFAN
LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU MARGHILOMAN" BUZAU CRISTACHE CRISTINA
9 CNILC8 DRAGOMIR MIHAI
LUNGU ALEXANDRU
C. N. "I. L. CARAGIALE" PLOIESTI ARSENI FLORENTINA
10 EMPOWERSOFT SUCEAVA MOCANU ALEXANDRU

COLEGIUL NATIONAL ,,STEFAN CEL MARE" SUCEAVA HATMANU MIHAELA
11 ENVYRO DESCULȚU ANDREEA
GRUIA FILIP
COLEGIUL NAȚIONAL "ALEXANDRU DIMITRIE GHICA" TĂTARU DANIELA IOANA
12 ERROR404 IONESCU VLAD ANDREI
ZAHIU IOAN
TRONCIU VLAD
COLEGIUL NATIONAL SFANTUL SAVA KISCH MARIANA
13 FOX FARCAS ANDREI

LICEUL TEHNOLOGIC 1 MAI VASILESCU SIMION EMILIA
14 GTM TECUCI BĂRARU ALEX
BOERU ALIN
COLEGIUL NAȚIONAL CALISTRAT HOGAȘ TECUCI CIOCĂNEL ADRIANA
15 HTEAML DRAGOSIN MARIA
HARALAMBIE ANAMARIA
MIHAI VIOLETA
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" POPESCU CRISTIANA
16 INFO10B_DGS GARBEA VIOREL DANUT
STOICA FLORIN ALEXANDRU
DUMITRU MARIUS ALEXANDRU
COLEGIUL SPIRU HARET RADU LUMINITA
17 K3TOZAURUS BARBU TEOTIM MIHAIL

COLEGIUL "SPIRU HARET" PLOIESTI LUMINITA RADU
18 KRACK ȘOVĂIALĂ ALEXANDRU
TOMA ȘTEFAN
CULICEANU MIHAI ALEXANDRU
COLEGIUL NATIONAL NICHITA STANESCU PLOIESTI PASCU OLIVIA
19 MAFIOTII COLAC MARIUS-DANIEL
SOICAN EMANUEL-CRISTIAN
BUGA MARIUS
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" POPESCU CRISTIANA
20 MICII INFORMATICIENI MILOIU CRISTI-CONSTANTIN
STEREA ŞTEFAN-OCTAVIAN
-
LICEUL TEORETIC "ION MIHALACHE" TOPOLOVENI FLOREA LAURA
21 NOVAWEB BOBOC ROBERT ANDREI
DUMITRACHE ALEXANDRU-CRISTIAN
CARUTASU ALEXANDRA
COLEGIUL NATIONAL TUDOR VIANU DRAGAN ELENA
22 ORIGAMI CLUB IULIA-MARIA CORCODEL
ANDREI-IONUȚ GAVREA
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ "TUDOR VIANU" BUCUREȘTI LAURA UNGUREANU, CRISTIAN GINGĂ GRIGORESCU
23 PAULD DRAGHICI PAUL

COLEGIUL NAȚIONAL IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU TÂRGOVIȘTE VLAD CATALINA
24 POWER UP MIHALCEA GABRIEL
NAE SEBASTIAN
COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI DICU LOREDANA
25 RAM JUNIORS VIDREAN MARIUS-IULIU
SALE ANDREEA-DIANA
POP RAUL-GEORGE
COLEGIUL NAȚIONAL "SIMION BĂRNUȚIU", ȘIMLEU SILVANIEI VASIL OTILIA-MARIA
26 RASPBERRY TITRAT CRISTINA GEORGIANA

LICEUL TEORETIC "NEAGOE BASARAB" ANCA ADINA
27 RUNE RUSU MIHAIL-CATALIN
NECULA GABRIEL-SEBASTIAN
COLEGIUL SPIRU HARET PLOIESTI RADU LUMINIțA
28 SCOALA 2020 DITU ANDREI

COLEGIU TEHNIC "ELIE RADU" VASII CRISTIAN
29 SIENNA PADURARIU TEOFIL
POPA ISABELA MARIA
CIULACU CODRUT CRISTIAN
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" POPESCU CRISTIANA
30 TH3EAGLES CHERA DENIS MARIAN
DAN ALEXANDRU CRISTIAN
GORUN ION ALEXANDRU
COLEGIUL NATIONAL "ECATERINA TEODOROIU" OHOTA EUGENIA MARIA
31 THE "S" STEMATE IOAN
STOIAN ALEXANDRU
LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU MARGHILOMAN" BUZAU CRISTACHE CRISTINA
32 THE ALPHA TEAM CINCIULESCU ELENA ANDREEA RAMONA
CINCIULESCU ALINA GABRIELA
HURGOI ALEXANDRA ELENA
COLEGIUL NAȚIONAL ECATERINA TEODOROIU, TÂRGU JIU OHOTA MARIA EUGENIA
33 THE BEES REBEGEA MĂDĂLINA ELENA
VĂSII ANA-DIANA
RADU ADINA
COLEGIUL "SPIRU HARET" PLOIEȘTI RADU LUMINIȚA
34 THE KNIGHTS TONCU GABRIELA ALEXANDRA
LAVRIC DANIEL-BENIAMIN
TUDOREL ALEXANDRU-ADONIS
COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIALE" PLOIESTI VIOLETA VISINESCU
35 THE POWERPUFF GIRLS LAIOS ALEXANDRA-LAURA
MOISE MADALINA
COLEGIUL "SPIRU HARET" RADU LUMINITA
36 WE BUILD, WE FIGHT SPÂNU VALENTIN ANDREI
GĂTEJ SERGIU ANDREI
MATEI EDUARD ANDREI
COLEGIUL NAȚIONAL "IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESU", TÂRGOVIȘTE RAFIRA ANCA MIHAELA
37 WINX VĂLCĂUAN LAURA
RADU ALEXANDRU
COLEGIUL NATIONAL "SIMION BARNUTIU" SIMLEUL SILVANIEI VASIL OTILIA
38 WISSEN VASIL ANDREI
IOSIF OVIDIU
TOMA MARCU
COLEGIUL NATIONAL "SIMION BARNUTIU" SIMLEU SILVANIEI VASIL OTILIA
39 X-CODERS TIRZIU NICHITA
BAZAC TUDOR
LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI MARIANA KISCH
40 XELMAH GEORGESCU SEBASTIAN
ANDRAS ALIN
COLEGIUL NATIONAL ION LUCA CARAGIALE PLOIESTI CRISU OANA
41 ZET TEAM MIREA COSMIN
BAICOIANU IONUT
BRUMA DANIEL
COLEGIUL "SPIRU HARET" PLOIESTI. RADU LUMINITA